Darba samaksu nosaka darba līgumā

J
jautā:
10. septembrī, 2019
Iveta

Mans darba līgums ir noslēgts uz noteiktu laiku (līdz 31.08.2019). Kad notiek mācības, man maksā par stundas likmi. Ja augustā mācības nenotiek, bet esmu darbā, vai darba devējam ir jāizmaksā man alga par augustu?

A
atbild:
12. septembrī, 2019
Zaida Kalniņa
LV portāls

Darba samaksu darbinieks un darba devējs nolīgst darba līgumā. Katram darbiniekam ir citi darba līguma noteikumi. Darbiniekam ir jāpilda līgumā nolīgtie pienākumi, savukārt darba devējam jāmaksā nolīgtā samaksa.

Tātad, lai saprastu, kas Jums pienākas, Jums ir jāpārskata savs darba līgums sadaļā par darba samaksu.

Pēc tam ir jāvēršas pie darba devēja ar lūgumu izskaidrot izmaksāto darba samaksas aprēķinu. Tādu pienākumu darba devējam uzliek Darba likuma 71. pants: “Izmaksājot darba samaksu, darba devējs izsniedz darba samaksas aprēķinu, kurā norādīta izmaksātā darba samaksa, ieturētie nodokļi un veiktās valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas, kā arī nostrādātās stundas, tajā skaitā virsstundas, nakts laikā un svētku dienās nostrādātās stundas. Pēc darbinieka pieprasījuma darba devējam ir pienākums šo aprēķinu izskaidrot.”