Kādas prasības jāievēro, lai izveidotu bērnu rotaļu centru

J
jautā:
10. septembrī, 2019
Evita

Labdien! Vēlos atvērt bērnu rotaļu centru. Atradu Jūsu portālā tieši tāda paša veida jautājumu. Vai viss ir spēkā arī šobrīd, vai arī kaut kas ir mainījies? Paldies!

A
atbild:
16. oktobrī, 2019
Edīte Brikmane
LV portāls

Jautājumā minētajā e-konsultācijā par bērnu rotaļu centra izveidi iekļautā informācija, arī 2012. gadā Patērētāju tiesību aizsardzības centra izstrādātās “Vadlīnijas bērnu spēļu laukumu valdītājiem/apsaimniekotājiem par drošuma prasībām bērnu spēļu laukumiem publiskai lietošanai” joprojām ir aktuālas arī šobrīd. Papildus jāmin: ja izklaides centrs ir paredzēts telpās, jāvērtē, kāds šobrīd ir konkrēto telpu izmantošanas veids, jo normatīvais regulējums paredz, ka telpas drīkst izmantot tikai atbilstoši to paredzētajai funkcijai. Izklaides centra telpu izmantošanas veidam būtu jāatbilst, piemēram, sporta vai pašizklaides pasākumu telpu funkcijai. Vienkāršākais veids, kā to noskaidrot, ir ar kadastrālās uzmērīšanas lietu pieteikties uz konsultāciju pie pašvaldības būvvaldes arhitekta, kurš izstāstīs, vai šībrīža funkcija ir atbilstoša un kāda procedūra ir jāveic, lai telpu funkciju nomainītu, ja tā nav atbilstoša.