TĒMA: Pensijas

Ja ir tiesības uz Latvijas pensiju, to var pieprasīt, dzīvojot jebkurā ES valstī

J
jautā:
08. septembrī, 2019
Armands Rozenbergs

Mans apdrošināšanas stāžs Latvijā ir 30,5 gadi. Esmu sasniedzis vecumu (63,5 gadi), kad varu pieprasīt Latvijas vecuma pensiju. Turpinu dzīvot un strādāt vienā no EES valstīm. Vai man ir tiesības saņemt Latvijas vecuma pensiju tikai par Latvijā nostrādātajiem gadiem?

A
atbild:
23. septembrī, 2019
Lidija Dārziņa
LV portāls

Strādājot Latvijā un kādā Eiropas Savienības dalībvalstī vai Norvēģijā, Islandē, Lihtenšteinā vai Šveicē, ir tiesības pieprasīt pensiju no katras dalībvalsts, kurā atbilstoši nacionālajiem likumiem rodas tiesības uz pensiju.

No Jūsu sniegtās informācijas izriet, ka Jums būs tiesības uz Latvijas vecuma pensiju. Jo Latvijā pensijai nepieciešamais minimālais apdrošināšanas stāžs pašreiz ir 15 gadi.

Pensija netiek piešķirta par tiem apdrošināšanas periodiem, par kuriem cilvēks saņem vai viņam ir tiesības saņemt pensiju no citas valsts.

Pensijas piešķiršana balstās uz individuāliem datiem, un konkrēti savas tiesības jānoskaidro Valsts sociālās apdrosināšanas aģentūrā.