E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 17951
Lasīšanai: 4 minūtes
1
1
1
1

Kā iegūt pierādījumus

J
jautā:
08. septembrī, 2019
Ramona

Uz ģenerālpilnvaras pamata pārstāvu savu radinieci. Vēlos zemesgrāmatā ierakstīt mājīpašumu, kuru viņa 1981. gadā uz mantojuma tiesību apliecības pamata pārrakstīja uz sava vārda. Toreiz tika izdarīts viss ar mantojuma iegūšanu saistītais un uz viņas kā īpašnieces vārda tika izveidota kadastra lieta. Kadastra uzskaites sistēmā deviņdesmito gadu sākumā, īpašniecei nezinot, tika anulēta šī kadastra lieta un izveidota jauna lieta uz trešās personas vārda, kas uz mutvārdu norunas pamata tika ielaists mājā kā īrnieks. Īpašums pārdots nav, tam nav bijuši arī nekādi apgrūtinājumi, kas būtu par pamatu īpašuma atsavināšanai. Ir savākti visi iespējamie dokumenti, kas parāda mantošanas pēctecību un likumību. Arhīva dokumentos nav atrasti jebkādi dokumenti, kas parādītu īpašuma tiesību pāriešanu pie citas personas likumā noteiktajā kārtībā. Esmu vērsusies arī tiesā, bet tiesa atteica skatīt prasību, jo nezināju, kā pierādīt, ka notāra izdotā, no arhīva saņemtā un tiesā iesniegtā mantojuma apliecība ir patiesa. Valsts zemes dienests (VZD) atsakās izskatīt jautājumu, sākumā vispār atteicās komentēt, uzstājot, ka es šajā gadījumā esmu trešā persona un patiess esot tikai pēdējais ieraksts uzskaites sistēmā. Tagad beidzot esmu saņēmusi arī rakstisku atteikumu, kurš maksā 30 eiro, apstrīdēju to, rakstīju uz norādīto instanci augstākai vadībai par vietējo VZD, diemžēl atkal rēķins par 30 eiro un iznākums jau zināms. Iepriekš man tika piezvanīts un atteikts vai arī atbildēts jau minētais, ka šajā īpašumā mana pārstāvamā esot trešā persona. Man ir izdevies iegūt arī skaidrojumu no VZD, ka kadastra lieta, kas bija izveidota uz manas pārstāvamās personas vārda, tika anulēta 1) uz divu trešo personu savstarpējās vienošanās (par lomu sadalījumu saimē) pamata, turklāt šis dokuments satur apšaubāmas ziņas par laika identifikāciju, bet nesatur informāciju, ka īpašniece būtu informēta par notiekošo. Šajā dokumentā atrodamajām ziņām nav arī apstiprinājuma kolhoznieku uzskaites kartītēs; 2) uz tā brīža kadastra priekšnieka apstiprinātas izziņas pamata. VZD bieži ir atrakstījies ar likuma pantiem, kas stāsies spēkā pat daudzus gadus pēc notikušā. Un ir taču arī Kadastra likums kas nosaka, kādas darbības veicamas, ja informācija izrādās kļūdaina. Kur vērsties, jo manas pārstāvamās tiesības ir reāli pārkāptas?

A
atbild:
10. septembrī, 2019

Ņemot vērā Jūsu situācijas izklāstā jau veiktās darbības, kā arī izskatāmās lietas komplicēto dabu un vēsturisko ieilgumu, minētā jautājuma izpētē iesakām Jums vērsties pēc juridiskās palīdzības pie jurista vai zvērināta advokāta. Bez detalizētas iedziļināšanās dokumentos un lietas materiālos nav iespējams skaidri izsecināt problēmu jautājumus, kā arī VZD, tiesas un citu iestāžu sniegtās atbildes.

Kā tas izriet no Jūsu jautājuma, ja VZD rīcībā ir savstarpējā vienošanās “par lomu sadalījumu saimē”, iespējami šis dokuments var kļūt par pamatu strīda lietā. Sākumā iesakām Jums izprasīt minēto dokumentu no VZD, atteikuma gadījumā sniegt prasību tiesā ar lūgumu par pierādījumu izprasīšanu.

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Līdz mēneša beigām iesniegt e-konsultāciju vairs nav iespējams. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Lūdzam e-konsultācijās neiesniegt jautājumus par situācijām, kas saistītas ar Covid-19.
Informācija, kur vērsties, ir apkopota vietnē covid19.gov.lv.
Iepazīsti e-konsultācijas
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU