Ikgadējais atvaļinājums nezūd

J
jautā:
06. septembrī, 2019
Inga

Cik gadu saglabājas ikgadējais apmaksātais atvaļinājums, ja es strādāju valsts slimnīcā?

A
atbild:
11. septembrī, 2019
Zaida Kalniņa
LV portāls

Darba devēja apmaksātais ikgadējais atvaļinājums nezūd nevienam darbiniekiem visu darba attiecību laiku.

Protams, atvaļinājumu nav jēgpilni uzkrāt, jo ikvienam ir nepieciešama atpūta, lai pilnvērtīgi veiktu savus amata pienākumus. Turklāt atvaļinājuma izmantošana ir darbinieka tiesības, savukārt darba devējam ir pienākums atvaļinājumu piešķirt. To nosaka Darba likuma 149. un 150. pants.

Ja veidojas situācija, ka pilnu atvaļinājumu par konkrēto darba gadu nav iespējams izmantot, tad darba devējam ir jāprasa darbinieka rakstveida piekrišana par viņam pienākošās atvaļinājuma daļas (divas kalendāra nedēļas) pārcelšanu uz nākamo gadu.

Tas vienlīdz nozīmē, ka darbinieks palikt bez atpūtas nedrīkst un par konkrēto darba gadu ir obligāti piešķirams divu kalendāra nedēļu ilgs atvaļinājums, savukārt otras divas kalendāra nedēļas būs pēc iespējas jāpievieno nākamā gada atvaļinājumam.

Vairāk par atvaļinājumu lasiet skaidrojumā “Tavas tiesības uz ikgadējo atvaļinājumu. Zini kā tās izmantot”.