E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 17932
Lasīšanai: 4 minūtes
TĒMA: Tieslietas
1
1

Tiesības uz dzīvi labvēlīgā vidē

J
jautā:
05. septembrī, 2019
Uldis

Labdien! Vēršos pie jums pēc palīdzības. Lūdzu rast iespēju pārbaudīt un ietekmēt Ventspils Tehnikuma darbinieces (personas amats un vārds netiek minēts datu aizsardzības nolūkos) ētisko uzvedību un, iespējams, arī psihisko stāvokli. Jo šī sieviete, dzīvojot mums kaimiņos, ārpus darba laika nodarbojas ar neadekvātām izdarībām, kuras turpinās bez pārtraukuma gandrīz jau gadu. Tas viss sākās pagājušā gada novembrī, kad viņa nakts laikā pie automašīnas piesprauda vēstules ar aizskarošiem izteicieniem un draudiem. Pēc tam šī persona anonīmi zvanīja uz Valsts policiju, maldinot to par nelegāla alkohola tirdzniecību. Viņas darbības turpinājās ar nakts apmeklējumiem svešas sētās. Par šīs sievietes izdarībām ne reizi vien nācies rakstīt Valsts policijai iesniegumus. Policija vairākkārtēji ir veikusi ar viņu pārrunas. Policijas klātbūtnē viņa vienmēr sola izbeigt prettiesisko rīcību pret mums. Bet paiet aptuveni nedēļa vai divas un sākas jaunas darbības. Šobrīd šī sieviete nodarbojas ar draudu vēstuļu sūtīšanu e-pastā. Tāpat viņa “Ventas Balss” portālā ievieto nepatiesus sludinājumus, norādot mūs kā šo sludinājumu autorus: sākumā tie bija iepazīšanās sludinājumi, mums nācās informēt “Ventas Balss” redakciju, ka sludinājumus ievietojusi sveša persona, un lūgt tos anulēt. Pēc tam tika ievietots sludinājums, ka tiek pārdots īpašums, norādīta mūsu adrese un laiks, kad tur var ierasties. Portāls izdarīja tā, lai ar mūsu telefona numuru nevarētu ievietot sludinājumu, tad sieviete ievietoja darba sludinājumu, kura tekstā norādīja mūsu numuru. Darba meklētāji zvanās no rīta līdz vēlam vakaram. Atkal nācās vērsties “Ventas Balss” redakcijā par sludinājuma anulēšanu. Ja ir nepieciešami pierādījumi neētiskai, prettiesiskai darbībai, varam pa pastu nosūtīt policijai, prokuratūrai un virsprokuroram rakstītos iesniegumus, kā arī varat vērsties Ventspils policijā pēc informācijas. Domāju, ka viņi apstiprinās manis sniegto informāciju. Jau iepriekš pateicos!

A
atbild:
11. septembrī, 2019

Ņemot vērā Jūsu iesūtīto jautājumu, paskaidrojam, ka LV portāls neiesaistās pušu konfliktu risināšanā un kādas puses tiesību īstenošanas procesā. LV portāla pamatdarbība ir saistīta ar tiesību aktu skaidrošanu plašam sabiedrības lokam, kā arī atbilžu sniegšanu par neskaidrām situācijām attiecībā uz tiesību aktu piemērošanu (e-konsultācijas).

Saskaņā ar Civillikuma  1635. panta 1. daļu, kas noteic, ka katrs tiesību aizskārums, tas ir, katra pati par sev neatļauta darbība, kuras dēļ nodarīts kaitējums (arī morālais kaitējums), dod tiesību cietušajam prasīt apmierinājumu no aizskārēja, ciktāl viņu par šo darbību var vainot. Tādējādi, lai iestātos atbildība par kaitējumu, ir jākonstatē trīs priekšnoteikumi:

  • prettiesiska rīcība;
  • kaitējuma esamība;
  • cēloniskais sakars starp prettiesisko rīcību un kaitējumu.

Ar morālo kaitējumu jāsaprot fiziskas vai garīgas ciešanas, kas izraisītas ar neatļautas darbības dēļ nodarītu cietušā nemantisko tiesību vai nemantisko labumu aizskārumu. Atlīdzības apmēru par morālo kaitējumu nosaka tiesa pēc sava ieskata, ņemot vērā morālā kaitējuma smagumu un sekas.

Tādējādi Jūsu aprakstītajā situācijā ir ceļama prasība vispārējās jurisdikcijas tiesā par materiālo zaudējumu piedziņu un morālā kaitējuma atlīdzināšanu attiecībā uz atbildētāju (Jūsu tiesību aizskārēju). Prasībai pievienojami visi pierādījumi, kas pamato Jūsu apgalvojumus.

Prasība ceļama tiesā saskaņā ar Civilprocesa likuma 26. panta 1. daļu, prasību pret fizisko personu ceļ tiesā pēc tās deklarētās dzīvesvietas.

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Līdz mēneša beigām iesniegt e-konsultāciju vairs nav iespējams. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Lūdzam e-konsultācijās neiesniegt jautājumus par situācijām, kas saistītas ar Covid-19.
Informācija, kur vērsties, ir apkopota vietnē covid19.gov.lv.
Iepazīsti e-konsultācijas
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU