Lasīšanai: 1 minūte

Darba attiecību izbeigšana un bezdarbnieka pabalsts

J
jautā:
04. septembrī, 2019
Ru

Labdien! Esmu nolēmusi pārtraukt darba attiecības. Kā būtu pareizi jānoformē atlūgums, lai man pienāktos bezdarbnieka pabalsts uzreiz pēc bezdarbnieka statusa iegūšanas?

A
atbild:
11. septembrī, 2019
Zaida Kalniņa
LV portāls

Tāda iespēja – saņemt bezdarbnieka pabalstu, neesot bezdarbniekam, – faktiski neeksistē.

Visticamāk, Jūs interesēja, kādā gadījumā pēc bezdarbnieka statusa piešķiršanas pabalsta izmaksa notiek pēc pirmā mēneša.

Šāda kārtība tiek piemērota tādā gadījumā, ja puses darba attiecības ir izbeigušas vienošanās ceļā jeb atbilstoši Darba likuma 114. pantam. Par to, kā tas darāms, lasiet skaidrojumā “Pušu vienošanās”.