Kas pagarinās slimības lapu ārstējošā ārsta prombūtnes laikā

J
jautā:
04. septembrī, 2019
Ilona

Labdien! Kurš ārsts pagarina darbnespējas lapu pēc ginekoloģiskas operācijas un ārstēšanās slimnīcā, ja privātprakses ginekologs, pie kura ārstējos, to nedarīs, jo tajā laikā nebūs uz vietas? Vai slimības lapu drīkst pagarināt ģimenes ārsts?

A
atbild:
16. septembrī, 2019

Ministru kabineta noteikumi Nr. 268 “Noteikumi par ārstniecības personu un studējošo, kuri apgūst pirmā vai otrā līmeņa profesionālās augstākās medicīniskās izglītības programmas, kompetenci ārstniecībā un šo personu teorētisko un praktisko zināšanu apjomu” nosaka ārstniecības personu un ārstniecības atbalsta personu reģistrā reģistrēto attiecīgās profesijas ārstniecības personu kompetenci ārstniecībā un pacientu aprūpē, kā arī attiecīgās profesijas ārstniecības personu teorētisko un praktisko zināšanu apjomu. Saskaņā ar šajos noteikumos deleģēto kompetenci ģimenes ārsts var turpināt personas veselības stāvokļa novērošanu un realizēt speciālista ieteikumus. Tātad ģimenes ārstam nav šķēršļu turpināt izsniegto darba nespējas lapu (A vai B).