Lasīšanai: 1 minūte

Ilgstoši slimojošu darbinieku var atlaist

J
jautā:
03. septembrī, 2019
Dzintra

Labdien! Jau gandrīz 6 mēnešus man ir slimības lapa, esmu 3. grupas invalīde uz mūžu, gaidu rindā uz pieņemšanu pie aritmologa Stradiņa slimnīcā. Vai darba devējs var mani atlaist?

A
atbild:
05. septembrī, 2019
Zaida Kalniņa
LV portāls

Jā, Darba likums paredz tiesības darba devējam atlaist darbinieku ilgstošas slimošanas dēļ.

Lai gan Darba likuma 109. pants noteic aizliegumu uzteikt darba līgumu noteiktām darbinieku kategorijām:

  • grūtniecēm,
  • sievietēm pēcdzemdību periodā līdz vienam gadam,
  • sievietēm, kas baro bērnu ar krūti, maksimāli līdz bērna divu gadu vecumam,
  • invalīdiem,

tas nav absolūts.