Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Pirmsskola

Pašvaldības izziņa par reģistrāciju bērnudārza rindā

J
jautā:
03. septembrī, 2019
Roberts

Vai ir iespējams no domes saņemt izziņu, ka bērns līdz divu gadu vecumam neapmeklēs bērnudārzu?

A
atbild:
06. septembrī, 2019
Edīte Brikmane
LV portāls

Jautājumā nav norādīts, kuras pašvaldības izziņa ir nepieciešama. Piemēram, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments vecākiem var izsniegt izziņu par bērna reģistrācijas faktu, kas apliecina, ka bērns ir reģistrēts elektroniskajā rindā uz pašvaldības bērnudārzu.

Katrā pašvaldībā var būt atšķirīga kārtība. Likuma Par pašvaldībām 69.1 pants paredz, ka pagasta vai pilsētas pārvalde nodrošina pašvaldības kompetencē esošo izziņu izsniegšanu un sniedz informāciju par jautājumiem, kuri ir pašvaldības kompetencē.