E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 17875
Lasīšanai: 3 minūtes
1
1

Pušu vienošanās nav tas pats, kas darbinieka uzteikums

J
jautā:
01. septembrī, 2019
Gatis

Labdien! Interesējos par atlūgumu pēc abpusējas vienošanās. Savā uzņēmumā esmu dzirdējis dažādas lietas par vienošanās procesu, visbiežāk iznāk dzirdēt, ka darba devējs vēlas, lai darbinieks vēl nostrādā divus, trīs vai pat četrus mēnešus. Vai sakarā ar darba līguma 100. pantu tas ir legāli, un vai darba devējs to var pieprasīt no darbinieka?
Saprotu arī, ka darba devējs var nepiekrist uzteikumam pēc pušu vienošanās. Tā tas varētu būt arī manā gadījumā, ja nevēlēšos nostrādāt darba devēja noteikto termiņu. Vai šādā gadījumā varu pieprasīt kādu rakstisku apliecinājumu no darba devēja par noraidījumu?

A
atbild:
05. septembrī, 2019
Zaida Kalniņa
LV portāls

Darba attiecību izbeigšana pēc darbinieka iniciatīvas var notikt divējādi:

Tie ir divi atšķirīgi tiesiskie regulējumi ar atšķirīgiem nosacījumiem.

Darbiniekam ir tiesības uzteikt darbu, pamatojoties uz DL 100. pantu. Šāda uzteikuma termiņš ir viens mēnesis, un darba devējs nevar prasīt darbiniekam strādāt ilgāk. Tad vienošanās noslēgšana atbilstoši DL 114. pantam ir noslēgtā darba līguma atcēlējs līgums. Un, kā jau līgumā, tajā puses var vienoties par ilgāku termiņu darba attiecību izbeigšanai. Proti, puses sarunu ceļā panāk abpusēji pieņemamu termiņu, ko ieraksta vienošanās līgumā. Piemēram, puses vienojas, ka darba attiecības tiks izbeigtas X. datumā.

Savu gribu par darba attiecību izbeigšanas laiku sākotnēji puses var izteikt mutvārdos. Nevienai pusei nav tiesību otrai uzspiest savu gribu. Jāņem vērā, ka, slēdzot vienošanos, darbiniekam ir jābūt gatavam sarunai ar darba devēju un laikus jāpadomā par pamatojumu, kāpēc viņš vēlas izbeigt darba attiecības, un citiem apstākļiem, kas, piemēram, ietekmē iespējas strādāt ilgāk par vienu mēnesi.

Pēc būtības darba devējam nav pamata noraidīt darbinieka ierosinājumu slēgt vienošanās līgumu par darba attiecību izbeigšanu. Darba devējs nevar piespiest darbinieku strādāt.

Vairāk par šo tēmu – skaidrojumā “Pušu vienošanās”.

Labs saturs
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Līdz mēneša beigām iesniegt e-konsultāciju vairs nav iespējams. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Lūdzam e-konsultācijās neiesniegt jautājumus par situācijām, kas saistītas ar Covid-19.
Informācija, kur vērsties, ir apkopota vietnē covid19.gov.lv.
Iepazīsti e-konsultācijas
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU