E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 17872
Lasīšanai: 2 minūtes
TĒMA: Pirmsskola

Pirmsskolas pedagoga pārtraukums darbā

J
jautā:
01. septembrī, 2019
Sveta

Strādāju pirmsskolas izglītības iestādē. Šogad mums pie darba laika tiek pieliktas 30 minūtes, jo tās, lūk, paredzētas kā atpūtas laiks, bet pamest bērnus un grupu aizliegts. Vai tas ir likumīgi?

A
atbild:
05. septembrī, 2019

Atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem par pedagogu darba samaksu pirmsskolas izglītības pedagogiem ir 40 darba stundas nedēļā, tai skaitā 36 darba stundas ar izglītojamiem un četras darba stundas – sagatavošanās nodarbību vadīšanai. Tas nozīmē, ka 40 darba stundas pedagogs piedalās izglītības programmas īstenošanā, īstenojot rotaļnodarbības pirmsskolas grupā, savukārt četras darba stundas gatavojas nodarbību vadīšanai ārpus darba ar grupu.

Pirmsskolas izglītības programmas īstenošanas laikā, t. i., minēto 40 darba stundu laikā, pirmsskolas pedagogam ir jāatrodas kopā ar bērniem visu laiku bez pārtraukumiem. Savukārt saistībā ar pašvaldības noteikto pārtraukumu darbā (tā saucamo pusdienas pārtraukumu) Darba likuma 145. pantā ir noteikts, ka pārtraukuma laikā darbiniekam ir tiesības atstāt savu darbavietu, ja darba līgumā, darba koplīgumā vai darba kārtības noteikumos nav noteikts citādi. Ja pārtraukuma laikā darbiniekam ir noteikts aizliegums atstāt savu darbavietu un darbinieks šo laikposmu nevar izmantot pēc sava ieskata, šāds pārtraukums ieskaitāms darba laikā. Visbiežāk pārtraukumi darbā un to izmantošanas kārtība tiek noteikta iestādes darba kārtības noteikumos.

Līdz ar to vispirms šis jautājums būtu jānoskaidro pie iestādes vadītāja. Ja darba līgumā vai darba kārtības noteikumos nav noteikts aizliegums pārtraukuma laikā atstāt darbavietu, tad pedagogam ir tiesības atstāt darbavietu, bet vadītājam būtu jāsniedz skaidrojums par to, kā šī pārtraukuma laikā tiks īstenota izglītības programma un nodrošināti bērniem droši apstākļi.

Ja pusdienas pārtraukumu noteikusi pašvaldība, pirmsskolas vadībai un pedagogiem būtu jāvēršas pie pašvaldības ar lūgumu sniegt skaidrojumu par to, kā šajā gadījumā tiks ievērots Darba likuma 145. panta trešajā daļā noteiktais.

Labs saturs
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 177 jautājumus. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Lūdzam e-konsultācijās neiesniegt jautājumus par situācijām, kas saistītas ar Covid-19.
Informācija, kur vērsties, ir apkopota vietnē covid19.gov.lv.
Iepazīsti e-konsultācijas
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU