Mantojuma izmaksas

J
jautā:
21. augustā, 2019
Ance

Vēlos pieteikties kā mantiniece, lai mantotu vecmāmiņas dzīvokli. Testamenta nav. Ar kādām izmaksām man jārēķinās, lai nokārtotu mantojuma lietu? Vēlos mantot dzīvokli Jelgavā.

A
atbild:
10. decembrī, 2019
Signe Krūzkopa
LV portāls

Jums jāvēršas pie zvērināta notāra pēc mirušā pēdējās pastāvīgās dzīvesvietas un jākārto mantojuma lieta. Izmaksas būs atkarīgas no mantojuma vērtības.

Zvērinātu notāru atlīdzības takses un to noteikšanas kārtību nosaka Ministru kabineta noteikumi Nr. 737 “Noteikumi par zvērinātu notāru atlīdzības taksēm un to noteikšanas kārtību”.

Juristi iesaka kārtīgi pārdomāt, pirms pieņemt mantojumu, – vai tas tiešām nepieciešams un būs izmantojams, jo līdz ar mantojuma pieņemšanu un iegūšanu uz mantinieku pāriet ne tikai visas mantojuma atstājēja tiesības, bet arī saistības. Civillikuma 1034. pantā tiešām ir noteikts: “Ar īpašnieka nāvi īpašuma tiesība pāriet uz viņa mantiniekiem.”