Lasīšanai: 1 minūte

Distances līgums

J
jautā:
21. augustā, 2019
Laine

Labdien! Pirms pieciem gadiem tika paņemts ātrais kredīts, kurš netika noformēts rakstiski, bet gan ar reģistrēšanos ātrā kredīta devēja portālā, aizpildot vajadzīgo anketu un norādot bankas kartes informāciju un personas kodu. Ja nekas nav parakstīts, vai šo parādu varēs pierādīt un piedzīt caur tiesu?

A
atbild:
23. septembrī, 2019

Situācijas apraksts vedina domāt, ka, noformējot aizdevumu, ir slēgts distances līgums (pusēm nesatiekoties).

Distances līgums ir vienošanās par preces iegādi vai pakalpojuma sniegšanu, kas noslēgta neklātienes apstākļos, izmantojot distances saziņas līdzekļus.

Šis distances līgums arī tad būs parādsaistību pamats, un, saistības nekārtojot, piedziņas vēršana ir tiesiski iespējama.