Lasīšanai: 1 minūte

Mēnesī, kurā ir ienākumi, vecāku pabalstu izmaksā 30% apmērā

J
jautā:
21. augustā, 2019
Oskars

Labdien! Vai ir tā – ja persona vecāku pabalsta saņemšanas periodā turpina strādāt, tā var pieteikt un izmantot bērna kopšanas atvaļinājumu visās savās no darba brīvajās dienās (piemēram, nedēļas nogalēs), tādējādi par brīvdienām saņemot pabalstu pilnā apmērā, nevis tikai 30% no pilnās summas, kā tas ir gadījumā, ja persona neskaitās bērna kopšanas atvaļinājumā.

A
atbild:
29. augustā, 2019

Nē, tā nav. Jo vecāku pabalsta saņēmējam, kuram kalendārajā mēnesī ir ienākumi kā darba ņēmējam vai pašnodarbinātajam, pabalstu par visu šo kalendāro mēnesi izmaksā 30% apmērā no piešķirtā pabalsta apmēra. Tas noteikts likuma “Par maternitātes un slimības apdrošināšanu” 10.6. pantā (Vecāku pabalsta apmērs).