Lasīšanai: 1 minūte

Izbeidzot darba attiecības, jāsaņem atlīdzība par neizmantoto atvaļinājumu

J
jautā:
21. augustā, 2019
Janis

Beidzu darba attiecības ar darba devēju. Vai darba devējam ir jāizmaksā atvaļinājuma nauda par diviem nostrādātiem gadiem? Jo atvaļinājumā nav iets un nauda nav saņemta.

A
atbild:
29. augustā, 2019
Lidija Dārziņa
LV portāls

Ja pārtraucat darba attiecības, darba devēja pienākums ir darba attiecību pēdējā dienā izmaksāt Jums neizmantotā atvaļinājuma kompensāciju par darba gadiem, kad atvaļinājums nav izmantots. To nosaka Darba likuma 149. panta piektā daļa. Tātad Jums ir jāsaņem atvaļinājuma nauda par diviem nostrādātiem gadiem, ja atvaļinājums nav bijis.