Pašvaldība piešķir pabalstu noteikumos paredzētajā kārtībā

J
jautā:
19. augustā, 2019
renate

Labdien! Vēlos jautāt, ko darīt tādā situācijā, kad bērns ir dzimis Jēkabpilī un man kā bērna mātei par bērnu līdz šim brīdim nav izmaksāts pašvaldības pabalsts. Abas ar meitu esam deklarētas Jēkabpilī.

A
atbild:
21. augustā, 2019
Lidija Dārziņa
LV portāls

Bērna piedzimšanas pabalsta – 100 eiro – izmaksa ir paredzēta Jēkabpils pilsētas domes saistošajos noteikumos Nr. 31 par materiālo atbalstu Jēkabpils pilsētā.

Tiesības saņemt pabalstu par jaundzimušo ir vienam no jaundzimušā vecākiem. Pabalstu var pieprasīt trīs mēnešu laikā no bērna dzimšanas vai aizbildnības nodibināšanas dienas. Pabalstu piešķir, ja vismaz vienam no jaundzimušā vecākiem vai aizbildnim pamata dzīvesvieta deklarēta Jēkabpils pilsētā nepārtraukti ne mazāk kā vienu gadu pirms pabalsta pieprasīšanas.

Noteikumos arī uzskaitīts, kādos gadījumos pabalstu nepiešķir.

Racionāli būtu, ja Jūs sazinātos ar to pašvaldības struktūrvienību, kurā iesniedzāt iesniegumu piešķirt bērna piedzimšanas pabalstu, un noskaidrotu situāciju.