TĒMA: Nodokļi

Nodokļa atbrīvojums ienākumam, ja pārdoto vienīgo īpašumu aizstāj ar līdzīgu

J
jautā:
19. augustā, 2019
Gundega

Labdien! Ja es pārdodu savu nekustamo īpašumu (neapbūvētu zemesgabalu), kurš ir manā īpašumā vairāk nekā 60 mēnešus, lai iegādātos citu nekustamo īpašumu (privātmāju), vai man būs jāmaksā IIN? Šobrīd man ir dzīvoklis, kurš pirkts kredītā, un tā īpašnieks ir banka.

A
atbild:
30. augustā, 2019
Lidija Dārziņa
LV portāls

Likumā “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli” paredzētais nodokļa atbrīvojums, ja ienākumu no pārdotā nekustamā īpašuma iegulda funkcionāli līdzīgā īpašumā, piemērojams gadījumā, ja tas ir bijis vienīgais īpašums.

Jūsu izklāstā par dzīvokļa pirkumu trūkst konsekvences. Ja ir nopirkts dzīvoklis, ņemot kredītu bankā, tad tas ir ieķīlāts bankā. Vai dzīvoklis zemesgrāmatā nav ierakstīts uz Jūsu – pircēja, kredītņēmēja – vārda?

Tas, vai, pārdodot neapbūvētu zemesgabalu, ja iegādāsities privātmāju, būs jāmaksā nodoklis, jānoskaidro Valsts ieņēmumu dienestā, sniedzot konkrētāku informāciju. Par nekustamajiem īpašumiem VID iespējams pārliecināties pēc zemesgrāmatas datiem.