TĒMA: Nodokļi

Nodokļa atvieglojums par nestrādājošu laulāto un bērniem

J
jautā:
16. augustā, 2019
Elīna

Labdien! Esmu pirmsdzemdību atvaļinājumā. Man ir bērns no pirmās laulības. Vai mans tagadējais laulātais drīkst saņemt nodokļu atvieglojumus par manu bērnu, ja viņš nav tēvs? Kādi dokumenti nepieciešami? Vai, ģimenē ienākot otram bērnam (kopīgam), laulātais ir tiesīgs saņemt atvieglojumus par mani (kā nestrādājošu laulāto ar bērnu līdz 3 gadu vecumam) un par bērnu, kas mums būs kopīgs?

A
atbild:
29. augustā, 2019
Lidija Dārziņa
LV portāls

Nodokļa atvieglojumu var saņemt par nestrādājoša laulātā apgādībā esošu nepilngadīgu bērnu. Lai vīrs varētu paņemt savā apgādībā nestrādājošas sievas bērnu no iepriekšējās laulības, sievai vispirms bērns ir jāuzliek savā apgādībā, tas ir, bērnam vispirms ir jābūt kā apgādājamajam ierakstītam sievas nodokļa grāmatiņā.

Atvieglojumu var saņemt arī par nestrādājošu laulāto, kura apgādībā ir bērns vecumā līdz trim gadiem, kā arī par abu kopīgo nepilngadīgo bērnu.

Ja ir neskaidrības par apgādājamo ierakstīšanu nodokļa grāmatiņā, jāsazinās ar Valsts ieņēmumu dienestu.