Lasīšanai: 1 minūte

Ar roku rakstīti testamenti

J
jautā:
14. augustā, 2019
OZ

Labdien! Pēc vecmāmiņas nāves gada sākumā atradu testamentu ar notāra apstiprinājumu, kurā viss viņas īpašums tiek novēlēts man, mazbērnam. Atradu arī vēl citu ar roku rakstītu testamentu, kurā tiek atsaukts iepriekšējais. Bet tas nav apstiprināts ar notāru un lieciniekiem. Vecmāmiņai ir bērni. Vēl nekas cits nav nokārtots. Ko es šādā situācijā varu darīt, un kādas ir manas tiesības?

A
atbild:
20. decembrī, 2019
Latvijas notārs
Daina Trautmane, zvērināta notāre

Lai varētu precīzi atbildēt uz Jūsu jautājumu, vajadzētu ar visiem dokumentiem aiziet uz konsultāciju pie notāra. Te būtu detalizēti jāiepazīstas ar abu testamentu saturu, lai saprastu, kam ir tiesības uz mantojumu. Vēlams vērsties pie zvērināta notāra, kuram būs piekritīga mantojuma lietas vešana, t. i., pie notāra pēc vecmāmiņas pēdējās deklarētās dzīvesvietas.