Lasīšanai: 1 minūte

Apmācības atvaļinājuma laikā

J
jautā:
13. augustā, 2019
Diāna

Vai par kursiem, kuri apmeklēti atvaļinājuma laikā, pienākas papildu brīvdienas?

A
atbild:
15. augustā, 2019
Zaida Kalniņa
LV portāls

Ja kvalifikācijas celšanas apmācības ir notikušas atvaļinājuma laikā, darbiniekam ir tiesības prasīt atvaļinājuma pagarinājumu.

Lai to saņemtu, ir nepieciešams darbinieka iesniegums, kurā norāda pamatojumu atvaļinājuma pagarināšanai un izvēlas laiku, kad saņemt pagarinājumu – pagarinot esošo atvaļinājumu vai izmantojot to citā laikā.

Jāņem vērā – to, vai kompensēt kvalifikācijas celšanas apmācības, kuras iepriekš ar darba devēju nav saskaņotas (darbinieks nav bijis uz apmācībām nosūtīts, bet tās apmeklējis un apmaksājis pēc paša izvēles), izlems darba devējs.