Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Ģimene

Par adopcijas apstiprināšanu tiesā nav jāmaksā tiesas izdevumi

J
jautā:
13. augustā, 2019
Ieva

Cik lieli ir maksājumi, iesniedzot adopcijas pieteikumu rajona tiesā? Kāda ir valsts nodeva un ar tiesu saistītie izdevumi? Kur atrast rekvizītus, kas nepieciešami naudas pārskaitīšanai? Paldies!

A
atbild:
19. septembrī, 2019
Gatis Graustiņš
juriskonsults

Atbilstoši Civilprocesa likuma 43. panta pirmās daļas 17. punktam no tiesas izdevumu samaksas ir atbrīvotas personas, kas iesniedz pieteikumu par adopcijas apstiprināšanu.

Atbilstoši Civilprocesa likuma 33. panta 2. daļai tiesas izdevumi ir:

  • valsts nodeva;
  • kancelejas nodeva;
  • ar lietas izskatīšanu saistītie izdevumi.

Tas nozīmē, ka šajā gadījumā tiesas izdevumi nebūs jāmaksā.

Ja, iesniedzot pieteikumu, no tiesas izdevumu samaksas neesat atbrīvots, varat iepazīties ar informāciju par tiesu kontiem.