Atvaļinājuma piešķiršana pēc grafika

J
jautā:
08. augustā, 2019
Agata

Labdien! Vai iesniegums par atvaļinājumu obligāti jāiesniedz papīra formātā? Vai to reglamentē kāds likuma pants?
Vai ir iespējams uzrakstīt iesniegumu e-pasta formātā vai digitālā uzskaites sistēmā un neizniekot papīra/printera resursus, tādā veidā veicinot zaļāku vidi arī biroja grāmatvedībā. Paldies!

A
atbild:
09. augustā, 2019
Zaida Kalniņa
LV portāls

Likumdevējs nevienā tiesību aktā nav noteicis, ka atvaļinājuma piešķiršanai ir lietojams vienīgi darbinieka iesniegums papīra formātā. Katrā uzņēmumā var noteikt sev pieņemamāko kārtību atvaļinājumu piešķiršanā, piemēram, darba kārtības noteikumos.

Tiesību normas nosaka: atvaļinājuma piešķiršana pēc būtības ir pušu vienošanās, kurā galavārds ir darba devējam. Jo darba devēja pienākums ir nodrošināt normālu uzņēmuma darba gaitu.

Tādēļ viena no iespējām ir atvaļinājuma piešķiršana saskaņā ar grafiku (150. panta pirmā daļa), ko kolektīvi sastāda, saskaņo un apstiprina laikus – gada sākumā. Tas ļauj būtiski samazināt darbinieku iesniegumus papīra formātā.

Piemēram, tiek sastādīts viens kopīgs grafiks, ko paraksta katrs darbinieks un apstiprina vadītājs.

Situācijā, ja kāda darbinieka atvaļinājuma plāni mainās, darbinieks iesniedz iesniegumu par atvaļinājuma vai tā daļas pārcelšanu uz citu laiku.

Darbinieka iesniegums, kas sagatavots un nosūtīts no darbinieka e-pasta bez elektroniskā paraksta, nebūs uzskatāms par juridiski  korektu risinājumu, jo nesaturēs darbinieka parakstu.

Paraugs

                               ATVAĻINĀJUMU GRAFIKS .. GADAM

                                       Struktūrvienības nosaukums

APSTIPRINU

________________________________________________

Vadītāja paraksts, datums, kad parakstīts

Darbinieks

Atvaļinā-juma dienu skaits

Pirmā atvaļinājuma diena

Pēdējā atvaļinājuma diena

Darbinieka paraksts, kurš ies atvaļinājumā (paraksts un datums)

Darbinieku atvaļinājuma

 laikā aizvietos

(vārds, uzvārds)

Darbinieka paraksts, kurš aizvietos (paraksts un datums)