Lasīšanai: 1 minūte

Uzteikums pārbaudes laikā

J
jautā:
06. augustā, 2019
Aija

Labdien! Vai darba devējam ir tiesības uzteikt darba attiecības pārbaudes laikā, ja darbā neierodos bērna slimošanas dēļ? Protams, darbavieta par to tika informēta, tāpat ir ārsta noteikts slimības laiks (slimības lapa). Paldies!

A
atbild:
09. augustā, 2019
Zaida Kalniņa
LV portāls

Darba nespēja kā darba devēja uzteikuma pamatojums ir paskaidrota Darba likuma (DL) 101. panta pirmās daļas 7. un 11. punktā. Tomēr šis pamatojums neattiecas uz darba devēja uzteikumu darbinieka pārbaudes laikā.

Pārbaudes laikā abām pusēm – darba devējam un darbiniekam – ir tiesības rakstveidā uzteikt darba līgumu trīs dienas iepriekš. Turklāt darba devējam, uzteicot darba līgumu pārbaudes laikā, nav pienākums norādīt šāda uzteikuma iemeslu. To paredz DL 47. pants.

Ņemot vērā iepriekš minēto, darba devēja uzteikums darbinieka pārbaudes laikā nevar būt pamatots ar darbinieka darba nespēju, arī bērna saslimšanu. Darba devējs var uzteikt darba līgumu, neminot iemeslu.