Lasīšanai: 1 minūte

Vai īpašnieks var uzdāvināt īpašumu bez savas līdzdalības Latvijā

J
jautā:
05. augustā, 2019
Sintija

Labdien! Māte un meita ir Vācijas pilsones. Mātei pieder zeme Latvijā, kuru viņa vēlas pārrakstīt uz meitas vārda. Lai tāds darījums notiktu, vai Latvijā obligāti jāierodas gan mātei, gan meitai? Vai arī īpašniece var nodot īpašumu meitai bez savas līdzdalības Latvijā? Paldies!

A
atbild:
20. decembrī, 2019
Latvijas notārs
Daina Trautmane, zvērināta notāre

Ja māte vēlas zemi meitai uzdāvināt, tad, darījumu noslēdzot, klāt jābūt gan dāvinātājai, gan dāvanas saņēmējai. Protams, vislabāk būtu, ja māte un meita abas ierastos Latvijā un šeit noformētu darījumu. Ja viena puse nevar personīgi ierasties, to varētu kārtot pilnvarnieks uz Vācijā izdotas un notariāli apliecinātas pilnvaras pamata. Pilnvarai jābūt iztulkotai un tulka parakstam uz tulkojuma – notariāli apliecinātam.