Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Mājoklis

Kas nepieciešams, lai ekspluatācijā nodotu sen celtu māju

J
jautā:
05. augustā, 2019
Olga

Labdien! Kas ir nepieciešams, lai ekspluatācijā nodotu māju ar privatizētiem dzīvokļiem, kura nelikumīgi uzcelta 1950. gadā?

A
atbild:
07. augustā, 2019
Inese Helmane
LV portāls

Līdzīgu jautājumu LV portālam Jūs uzdevāt jau maijā. Toreiz zvērināts advokāts Jānis Muižnieks Jums atbildēja: ir maz ticams, ka daudzdzīvokļu māja, kura celta 1950. gadā un kurā ir privatizēti dzīvokļi, nav bijusi nodota ekspluatācijā un tā nav tikusi celta likumīgi. Un pretēji – ja pieļaujam, ka māja nav bijusi nodota ekspluatācijā, tad attiecīgi tiesiski nebūtu bijis iespējams privatizēt dzīvokļus un nebūtu bijis iespējams privatizētos dzīvokļus ierakstīt zemesgrāmatā.

Būvju, arī māju, nodošanas kārtību ekspluatācijā regulē šobrīd spēkā esošie 2014. gada 2. septembra Ministru kabineta noteikumi Nr. 529 “Ēku būvnoteikumi”.