Lasīšanai: 1 minūte

Kā saņemt uzturlīdzekļus, ja vecāks nepilda tiesas spriedumu

J
jautā:
05. augustā, 2019
Magda

Labdien! 2014. gada jūnijā tiesa pieņēma spriedumu par uzturlīdzekļu piedziņu no meitas tēva. Tas tika nodots tiesu izpildītājai, un līdz 2015. gada aprīlim tika piedzīts uzturlīdzekļu parāds un ikmēneša uzturlīdzekļi. Pēc parāda piedziņas meitas tēvs neturpināja maksāt uzturlīdzekļus. Pēc pieprasījuma kaut kāda naudas summa reizi pa reizei tika iedota. Regulāri maksājumi netiek veikti. Vai un kā es varu saņemt uzturlīdzekļus no Uzturlīdzekļu garantijas fonda?

A
atbild:
12. augustā, 2019
Edīte Brikmane
LV portāls

Šajā situācijā ir atkārtoti jāuzsāk uzturlīdzekļu parāda piespiedu piedziņa ar zvērināta tiesu izpildītāja starpniecību. Pēc izpildu raksta iesniegšanas zvērinātam tiesu izpildītājam Uzturlīdzekļu garantiju fonda administrācijai jāiesniedz uzturlīdzekļu izmaksas iesniegums.

Vienkāršākais veids, kā iesniegt uzturlīdzekļu izmaksas iesniegumu, ir izmantot portāla www.latvija.lv e-pakalpojumu Pieteikšanās uzturlīdzekļu saņemšanai.