Lasīšanai: 1 minūte

Vai var mainīt lēmumu par atraidītu mantojumu

J
jautā:
02. augustā, 2019
mareks

Labdien! Pirms trim gadiem es atteicos no mantojuma, jo mums bija mutiska vienošanās. Mana kļūda bija tā, ka pie notāra to visu apstiprināju ar savu parakstu. Tēvs aizgāja uz citiem medību laukiem un neuzrakstīja testamentu. Vai es šo visu vēl varētu apstrīdēt un kaut ko panākt savā labā?

A
atbild:
02. septembrī, 2019
Edīte Brikmane
LV portāls

Civillikuma 781. pantā ir noteikts: “Kad aicinātais mantojumu jau pieņēmis, viņš to vairs nevar atraidīt. Kas reiz atraidījis viņam piekritušo mantojumu, tas vairs nevar to pieņemt vēlāk.”