Valsts sociālos pabalstus ieskaita Latvijas kredītiestādes kontā vai PNS kontā

J
jautā:
01. augustā, 2019
Iluta

Labdien! Vēlos visus ar bērnu saistītos pabalstus skaitīt uz ārzemju kontu. Vai man tas tiks atļauts? Iesnieguma veidlapā ir norādīts, ka naudu var skaitīt arī uz ārzemju banku. Tā ir Eiropas Savienības banka. Esmu Latvijas nodokļu maksātāja un dzīvoju Latvijā. Tikai vēlos mainīt pabalsta saņemšanas kontu, kas šajā gadījumā ir reģistrēts Lietuvas bankā! Paldies!

A
atbild:
02. augustā, 2019
Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra
Iveta Suraka, Pabalstu metodiskās vadības daļas vecākā eksperte

Valsts sociālos pabalstus par bērniem piešķir atbilstoši Valsts sociālo pabalstu likumam. Tiesības uz valsts sociālajiem pabalstiem tiek nodrošinātas Latvijā pastāvīgi dzīvojošām personām, izņemot gadījumus,kad tiesības uz pakalpojumiem tiek noteiktas saskaņā ar Latvijas noslēgtu starpvalstu līgumu sociālās drošības jomā vai saskaņā Eiropas Savienības (ES) tiesību aktiem. Līdz ar to valsts sociālie pabalsti ir izmaksājami, ieskaitot tos personas kontā Latvijas kredītiestādē vai PNS kontā. Pabalsti var tikt ieskaitīti pabalsta saņēmēja kredītiestādes kontā citā valstī tikai gadījumos, ja pabalsti ir piešķirti saskaņā ar starpvalstu līgumiem vai ES regulas Nr. 883/2004 nosacījumiem.