Lasīšanai: 1 minūte

Vai strīdu par uzturlīdzekļiem var izšķirt Latvijas tiesā, ja dzīvo ārvalstī

J
jautā:
22. jūlijā, 2019
Karina

Labdien! Mans vīrs ir oficiāli šķīries no savas bijušās sievas, un viņiem ir kopīgs bērns, kuram regulāri tika maksāti alimenti. Šobrīd bijusī sieva dzīvo Somijā un vēlas ar Latvijas iestāžu starpniecību pieprasīt lielākus uzturlīdzekļus no tēva, kurš ir Lielbritānijas rezidents. Bērna māte ir sazinājusies ar Latvijas advokātu un kārto dokumentus par to, ka viņa bērna vajadzībām Latvijā tērē 1200 eiro, kaut gan pati tur neuzturas. Šī sieviete pieprasa no bērna tēva 600 eiro mēnesī. Vai Latvijas iestādes ir tiesīgas kārtot šo jautājumu, ja ne bērna tēvs, ne māte nedzīvo Latvijā?

A
atbild:
29. jūlijā, 2019

Ja ne mātei, ne tēvam Latvijā nav pastāvīgās dzīvesvietas, tad Latvijas tiesām nav piekritības skatīt uzturlīdzekļu palielināšanas lietu, ja vien abas puses (māte un tēvs) par to nevienojas rakstveidā.