Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Pensijas

Latvijas pensiju aprēķina par Latvijā veiktajām apdrošināšanas iemaksām

J
jautā:
20. jūlijā, 2019
Unknown

Labdien! Kā jau daudzi cilvēki no Latvijas devos strādāt uz ārzemēm. Nostrādāju Nīderlandē 3,5 gadus. Vai brīdī, kad Latvijā došos pensijā, pie mana Latvijas darba stāža tiks pieskaitīts arī Nīderlandē nostrādātais periods? Esmu saglabājis visus dokumentus: nodokļu maksātāja numuru, algas lapiņas un gada pārskatu.

A
atbild:
23. jūlijā, 2019
Lidija Dārziņa
LV portāls

Katra valsts, arī Latvija, piešķir pensiju par saviem apdrošināšanas periodiem.

Tiesības uz pensiju tiks noteiktas, ņemot vērā citā ES dalībvalstī (Nīderlandē) uzkrāto periodu, taču Latvijas pensija tiks aprēķināta tikai par Latvijā veiktajām sociālās apdrošināšanas iemaksām.

Tas nozīmē, ka apdrošināšanas periodi tiek summēti, lai noteiktu tiesības uz pensiju; aprēķinā tiek izmantotas tikai tās iemaksas, kas veiktas konkrētajā valstī.

Piemēram, šobrīd Latvijas pensijas piešķiršanai nepieciešamais apdrošināšanas stāžs ir 15 gadi.