Vai obligāti jābūt garāžas kooperatīva biedram

J
jautā:
20. jūlijā, 2019
Lauris Pavlovs

Esmu garāžu kooperatīva “Jugla 3” biedrs. Mana garāža ir reģistrēta zemesgrāmatā, un es maksāju īpašuma nodokli Rīgai. Vai man obligāti jābūt kooperatīva biedram: jāmaksā par ārējo apgaismojumu, atkritumu izvešanu, mistiskiem pakalpojumiem un remontiem? Es garāžu lietoju transportlīdzekļa glabāšanai (ar to nebraucu).

A
atbild:
29. jūlijā, 2019
Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģija
Jolanta Kramerovska, zvērināta advokāte

Saskaņā ar “Kooperatīvo sabiedrību likuma” 17. panta noteikumiem kooperatīvo sabiedrību biedriem ir tiesības izstāties no sabiedrības. Likums nosaka: “Biedrs var izstāties no sabiedrības, iesniedzot sabiedrībai rakstveida paziņojumu.” Tomēr jāņem vērā, ka tas automātiski neatbrīvos jūs no apsaimniekošanas pakalpojumu, komunālo pakalpojumu apmaksas par pakalpojumiem, ja tādus saņemat no kooperatīvās sabiedrības savā garāžas īpašumā vai izmantojat šī īpašuma uzturēšanai vai piekļūšanai pie tā. No brīža, kad izstāsieties no kooperatīvās sabiedrības, jums nebūs vairs biedra pienākumu (arī maksājuma saistību, kas izrietēja no biedra statusa).