Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Tieslietas

Pēc cik ilga laika uzskatāms, ka laulība izirusi

J
jautā:
19. jūlijā, 2019
Guntis Breza

Ja nedzīvojam kopā astoņus gadus, vai mūsu laulība ir atzīstama par spēkā neesošu? Otra puse ir kategoriski atteikusies šķirt laulību.

A
atbild:
23. jūlijā, 2019
Edīte Brikmane
LV portāls

Civillikuma 71.–73. pants noteic, ka laulība uzskatāma par izirušu, ja nepastāv laulāto kopdzīve un nav vairs sagaidāms, ka laulātie to atjaunos. Pieņemams, ka laulība ir izirusi, ja laulātie vismaz trīs gadus dzīvo šķirti.

Laulātie dzīvo šķirti, ja viņiem nav kopīgas saimniecības un viens no laulātajiem noteikti negrib to atjaunot, noliedzot laulības kopdzīves iespējamību. Kopīga saimniecība var nepastāvēt arī tad, ja laulātie šķirti dzīvo kopīgā dzīvoklī.

Vairāk informācijas iespējams izlasīt LV portāla skaidrojumā par laulības šķiršanu tiesā.