Lasīšanai: 1 minūte

Atstādināšana no darba – pagaidu aizliegums veikt darbu

J
jautā:
16. jūlijā, 2019
Monika

Darbnespējas lapa atstādināšanas laikā – vai atstādināšanas laiks pēc darbsnespējas lapas slēgšanas turpinās?

A
atbild:
17. jūlijā, 2019
Zaida Kalniņa
LV portāls

Atstādināšana no darba saskaņā ar Darba likuma 58. pantu ir ar darba devēja rakstveida rīkojumu noteikts pagaidu aizliegums darbiniekam atrasties darbavietā un veikt darbu, par atstādināšanas laiku viņam neizmaksājot darba samaksu.

Faktiski tas nozīmē, ka, iepazīstinot atstādināmo darbinieku ar izdoto rīkojumu, tajā ir jābūt noteiktam atstādināšanas termiņam, līdz kuram laikam darbinieks ir atstādināts.

Tas nozīmē, ka atstādināšanai neatkarīgi no tā, ka darbiniekam tās laikā ir iestājusies darba nepēja, ir jābūt ierobežotai laikā. Likums paredz, ka darbinieka atstādināšana var ilgt trīs mēnešus, tomēr konkrētajā situācijā ir jāvērtē darba devēja rīkojuma saturs.