Darba pienākumu izmaiņu noformēšana

J
jautā:
15. jūlijā, 2019
Una

Veiksmīgi izturēju pārbaudes laiku, un man tika piešķirts jauns amats ar jauniem pienākumiem. Diemžēl ar jaunajiem pienākumiem netieku galā tā, kā varētu vēlēties. Vai darba devējs var bez vienošanās atcelt jauno amatu un pienākumus? Vai tam jebkurā gadījumā jānotiek, abām pusēm vienojoties?

A
atbild:
17. jūlijā, 2019
Zaida Kalniņa
LV portāls

Nodibinot darba attiecības, puses noslēdz darba līgumu, kurā nosaka pušu atbildību un pienākumus. Ja, noslēdzot darba līgumu, Jums tika noteikts konkrēts amats un darba pienākumi un, pārbaudes laikam noslēdzoties, vienojāties par citu amatu un citiem darba pienākumiem, tad jaunā vienošanās noformējama rakstveidā.

Ja pastāv pamatoti apstākļi, kas neļauj atbilstoši nolīgtajam pildīt darba līgumā noteikto, jebkura puse ir tiesīga rosināt slēgt jaunu vienošanos par grozījumiem darba līgumā. To paredz Darba likuma 97. pants. Ikviena vienošanās ir slēdzama rakstveidā. Parasti sagatavot vienošanās tekstu uzņemas darba devējs. Vienpusējā kārtā darba devējs rīkoties nevar.