E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 17534
Lasīšanai: 2 minūtes
2
2

Darbinieks var prasīt izsniegt rakstveida aprēķinu

J
jautā:
15. jūlijā, 2019
Anna

Labdien! Kā rīkoties, ja pēdējā darba dienā darba devējs neizsniedz gala aprēķinu un neizmaksā neizmantotā atvaļinājuma naudu?

A
atbild:
15. jūlijā, 2019
Zaida Kalniņa
LV portāls

Darba likuma 128. pants uzliek pienākumu darba devējam, izbeidzot darba tiesiskās attiecības, atlaišanas dienā (pēdējā darba dienā) izmaksāt visas naudas summas, kas darbiniekam pienākas, vai vismaz tās summas, par kurām pušu starpā nav strīda. Parasti tā ir darba samaksa par pēdējo nostrādāto posmu un neizmantotā atvaļinājuma kompensācija proporcionāli nostrādātajam laikam.

Ja tas nenotiek, darbinieks var pirmām kārtām rakstveidā vērsties pie darba devēja ar iesniegumu, kurā, atsaucoties uz minēto tiesību normu, aicina darba devēju savas saistības izpildīt, kā arī, pamatojoties uz Darba likuma 71. pantu, prasīt izsniegt rakstveida aprēķinu. Ja nauda nav samaksāta pēc mēneša, ar visiem dokumentiem, kas ir darbinieka rīcībā, vērsties Valsts darba inspekcijā, kā arī gatavot pieteikumu tiesai. Visi prasījumi, kas izriet no darba tiesiskajām attiecībām, noilgst divu gadu laikā. Ja darba devējs aprēķinu neizsniedz, attiecīgais prasījums noilgst triju gadu laikā no dienas, kad aprēķins bija jāizsniedz.

Labs saturs
2
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Līdz mēneša beigām iesniegt e-konsultāciju vairs nav iespējams. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU