Par parāda piedziņas uzsākšanu darba devējs nebrīdina

J
jautā:
11. jūlijā, 2019
Jānis

Vai darba devējs bez brīdinājuma var atvilkt naudu no manas algas?

A
atbild:
15. jūlijā, 2019
Zaida Kalniņa
LV portāls

Nenokārtotu parādsaistību gadījumā piespiedu piedziņa notiek šādi:

  • tiesas sēdē tiek apmierināts kreditora prasījums un pieņemts nolēmums parādu piedzīt;
  • kreditors saņem nolēmumu un vēršas pie tiesu izpildītāja ar lūgumu piedzīt parādu, norādot, kādus likumā atļautos piedziņas veidus izmantot;
  • ja ir norādīta parāda piedziņa no darba samaksas, tiesu izpildītājs darba devējam nosūta rīkojumu par ieturējumu veikšanu līdz parādsaistību pilnīgai dzēšanai. Darba devēja pienākums ir izpildīt tiesu izpildītāja rīkojumu. Ieturējumu apmērs atbilstoši Civilprocesa likuma 594. pantam ir atkarīgs no parādsaistību veida.

Darba devējam nav likumā noteikta pienākuma Jūs īpaši brīdināt par ieturējumu veikšanu. Informācija par izdarīto ikmēneša ieturējumu tiek norādīta algas lapiņā.

Turklāt tiesu izpildītājs pirmām kārtām uz parādnieka deklarēto dzīvesvietu izsūta aicinājumu labprātīgi nokārtot parādsaistības, pirms vēršas pie darba devēja ar rīkojumu par piespiedu piedziņu.

Vairāk informācijas par parādnieka tiesībām un pienākumiem lasiet skaidrojumā “Parādnieka tiesības un pienākumi parāda piedziņas procesā”.