Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Mājoklis

Vai īrniekam jāsedz zemes nomas maksa

J
jautā:
10. jūlijā, 2019
Svetlana

Labdien! Vai, īrējot nekustamo īpašumu, īrniekam ir jāsedz maksājumi arī par zemi, kas atrodas zem daudzdzīvokļu mājas (ja zemes nomas līgums noslēgts starp iznomātāju un izīrējamā dzīvokļa īpašnieku)?

A
atbild:
11. jūlijā, 2019
Inese Helmane
LV portāls

Dzīvokļa īpašuma likuma 10. panta 5. punkts paredz dzīvokļu īpašnieku pienākumu maksāt nomas maksu par zemes lietošanu, ja dzīvojamā māja atrodas uz citai personai piederošas zemes.

Savukārt likuma “Par dzīvojamās telpas īri” 11. pants nosaka: papildus īres maksai proporcionāli izīrētās dzīvojamās telpas platībai maksājami šādi obligātie maksājumi:

1) likumā noteiktais nekustamā īpašuma nodokļa maksājums;

2) dzīvokļa vai dzīvojamās mājas īpašnieka (valdītāja) un zemes īpašnieka noslēgtajā zemes nomas līgumā noteiktā zemes nomas maksa, ja izīrētā dzīvojamā telpa ir mājā, kas atrodas uz citam īpašniekam piederošas zemes.