Slimības lapas apmaksa bezdarbniekam

J
jautā:
09. jūlijā, 2019
Irēna

Labdien! No 19.07.2016. gada es biju nodarbināta un par mani tika veiktas valsts sociālās apdrošināšanas iemaksas. No 2018. gada septembra līdz 2019. gada martam es slimoju un saņēmu slimības pabalstu. 2019. gada 4. aprīlī es aizgāju no darba un iestājos NVA bezdarbnieku uzskaitē. No 2019. gada 27. maija līdz 29. jūnijam es atkal slimoju. Cik lielam jābūt slimības pabalstam no 2019. gada 27. maija līdz 29. jūnijam, un vai mana slimība var ietekmēt bezdarbnieka pabalsta apmēru. Paldies par atbildi!

A
atbild:
12. jūlijā, 2019
Zaida Kalniņa
LV portāls

Diemžēl bezdarbniekam slimības lapu apmaksa ir limitēta.

Slimības lapu A neapmaksā vispār, jo to apmaksā tikai darba devējs.

Savukārt slimības lapu B valsts apmaksā tikai līdz 30 dienām pēc darba attiecību izbeigšanas, turklāt tikai tad, ja saslimšana notikusi vēl darba attiecību laikā.

Jūsu aprakstītās situācijas gadījumā slimības lapu, kas izsniegta laika periodā 27.05.–29.06.2019., VSAA neapmaksās. Par šo laiku Jūs esat tiesīga saņemt tikai bezdarbnieka pabalstu.

Vairāk par slimības lapu apmaksu lasiet “Kas jāzina par slimības lapu B”.