Bezalgas atvaļinājuma laikā izsniegtas slimības lapas apmaksa

J
jautā:
09. jūlijā, 2019
Valentina

Laikā no 01.06.2019. līdz 30.06.2019. biju bezalgas atvaļinājumā. Slimības dēļ no 25.06.2019. līdz 04.07.2019. paņēmu slimības lapu A. No 05.07.2019. man ir kārtējais atvaļinājums. Vai darba devējam būtu jāsamaksā man par 4 slimības dienām jūlijā (un kādā apmērā)?

A
atbild:
10. jūlijā, 2019
Zaida Kalniņa
LV portāls

Saskaņā ar likuma “Par maternitātes un slimību apdrošināšanu” 36. pantu:

  1. Darba devēja pienākums ir apmaksāt slimības lapu A par pirmajām 10 slimības dienām.
  2. Par pirmo slimības dienu darba devējam nav jāmaksā.
  3. Par otro un trešo slimības dienu maksā naudu ne mazāk kā 75% apmērā no vidējās izpeļņas.
  4. Par laiku no ceturtās darba nespējas dienas – ne mazāk kā 80% apmērā.
  5. Slimības naudu aprēķina par darbnespējas dienām (stundām), kurās darba ņēmējam būtu bijis jāstrādā. Darba ņēmējiem, kuriem noteikts summētais darba laiks (summētais dienesta pienākumu izpildes laiks) un kuru mēnešalga (darba alga) nav atkarīga no faktiski nostrādāto stundu skaita konkrētā mēnesī, darba devējs, ņemot vērā darba (dienesta) specifiku, var noteikt, ka slimības naudu aprēķina par kalendāra darba dienām darbnespējas periodā. Slimības naudu aprēķina par darbnespējas dienām (stundām), kurās darba ņēmējam būtu bijis jāstrādā.

Ņemot vērā iepriekš minēto un Jūsu sniegto informāciju par to, ka Jūsu bezalgas atvaļinājums beidzās 30. jūnijā un 1. jūlijā Jums bija jābūt darbā, taču jau iepriekš 25. jūnijā saslimāt un apliecinājums tam ir darbnespējas lapa: ja uzņēmumā nav pieņemti labvēlīgāki sociālo garantiju noteikumi, tad Jums ir jāsaņem samaksa par pēdējām četrām slimības dienām ne mazāk kā 80% apmērā.