E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 17465
Lasīšanai: 2 minūtes
1
1

Privātmājas foto publiskošana

J
jautā:
08. jūlijā, 2019
Kārlis

Labdien! Veicot moduļu mājas būvniecību, būvnieks manā teritorijā (nevis savā angārā) uzņēmis reklāmas attēlus un publicējis tos mājaslapā. Viņš nav prasījis nedz mutisku, nedz rakstisku atļauju. Pēc lūguma dzēst attēlus nav to izdarījis. Kā man rīkoties, lai sludinājums tiktu dzēsts un bez manas atļaujas attēls netiktu publicēts nevienā interneta portālā?

A
atbild:
16. jūlijā, 2019

Lai vērtētu minēto jautājumu no tiesiskā viedokļa, sākotnēji jāvērtē Jūsu noslēgtais līgums ar būvuzņēmumu, t. i., vai attiecīgajam būvniekam ir pielīgtas tiesības veikt objekta fotofiksāciju pēc būvdarbu beigām un šī objekta publiskošanu reklāmas nolūkā. Ja šādas tiesības nav pielīgtas, tad būvuzņēmējs ir rīkojies patvaļīgi, t. i., bez ēkas īpašnieka piekrišanas izmantojis fotouzņēmumus savas komercsabiedrības reklāmas nolūkos. Šādā gadījumā, ņemot vērā jau Jūsu veiktās darbības, ir ceļama prasība tiesā.

Savukārt, vērtējot minēto jautājumu personas datu apstrādes gaismā, jāvērtē, vai, publiskojot ēkas fotouzņēmumus, nav pārkāptas Jūsu kā datu subjekta tiesības. T. i., vai fotoattēlos nav redzama Jūsu vai Jūsu ģimenes locekļu (vai trešo personu) seja, mājas nosaukums vai citi identifikatori, pēc kuriem iespējams atpazīt fiziskas personas.

Tādējādi, ja foto uzņēmumu publicēšana ir identificējami kā Jūsu personas datu apstrāde un Jūs esat vērsusies pie datu apstrādes pārziņa (būvuzņēmēja kas publiskojis šīs foto), bet Jūsu prasība nav izpildīta, Jums saskaņā ar Vispārīgās datu aizsardzības regulas 2016/679 prasībām ir tiesības vērsties Datu valsts inspekcijā ar sūdzību par Jūsu datu prettiesisku apstrādi. Iesniegumu paraugi pieejami DVI mājaslapā.

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Līdz mēneša beigām iesniegt e-konsultāciju vairs nav iespējams. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU