Kādu summu var ieturēt no uzturlīdzekļu parādnieka ienākumiem

J
jautā:
08. jūlijā, 2019
janis

Labdien! Vai no algas var noņemt 280 eiro par alimentiem?

A
atbild:
12. jūlijā, 2019
Edīte Brikmane
LV portāls

Ja jautājums ir par ieturējumiem, kas tiek veikti uzturlīdzekļu piedziņas izpildes lietās, jāņem vērā Civilprocesa  likuma 594. panta pirmās daļas 1. punktā noteiktais.

Proti, uzturlīdzekļu piedziņas lietās nepilngadīgu bērnu uzturam vai Uzturlīdzekļu garantiju fonda administrācijas labā parādniekam tiek saglabāta darba samaksa un tai pielīdzinātie maksājumi 50% apmērā no minimālās mēneša darba algas, papildus saglabājot uz katru apgādībā esošo nepilngadīgo bērnu līdzekļus valsts sociālā nodrošinājuma pabalsta apmērā.

Ministru kabineta noteiktā minimālā mēneša darba alga 2019. gadā ir 430 eiro. Valsts sociālā nodrošinājuma pabalsta apmērs – 64,03 eiro. Savukārt ar apgādībā esošu bērnu šajā gadījumā jāsaprot bērns, kas ir ierakstīts parādnieka nodokļu grāmatiņā.

Sīkāks izklāsts par parāda piedziņas procesu pieejams LV portāla skaidrojumā Parādnieka tiesības un pienākumi parāda piedziņas procesā.