E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 17444
Lasīšanai: 2 minūtes

Vecāku pabalstu 30% apmērā izmaksā par mēnešiem, kuros gūti ienākumi kā darba ņēmējam

J
jautā:
05. jūlijā, 2019
Kristīne

Labdien! Man 21.06.2019. sākās bērna kopšanas atvaļinājums vienā uzņēmumā, un es vēlos atsākt darba gaitas citā uzņēmumā. Vai es zaudēju darba attiecības tajā uzņēmumā, kurā man ir bērna kopšanas atvaļinājums? Darbs jaunajā uzņēmumā būs uz noteiktu laiku, uz 3 mēnešiem. Nevēlos zaudēt darba attiecības ar pirmo uzņēmumu, kurā esmu bērna kopšanas atvaļinājumā. Kad pēc noteiktā termiņa beigsies manas darba gaitas otrā uzņēmumā, vai man turpinās izmaksāt bērna kopšanas pabalstus? Paldies!

A
atbild:
18. jūlijā, 2019
Lidija Dārziņa
LV portāls

Darba likums neaizliedz darbiniekam, kurš nodarbināts vairākās darbavietās, pie viena darba devēja izmantot bērna kopšanas atvaļinājumu, bet otrā darbavietā veikt nolīgtos darba pienākumus.

Darbiniekam, kurš izmanto bērna kopšanas atvaļinājumu, tiek saglabāts iepriekšējais darbs. To nosaka Darba likuma 156. panta ceturtā daļa. Likums arī nosaka darbinieka tiesības slēgt darba līgumu ar vairākiem darba devējiem vai tikt citādi nodarbinātam, ja darba līgumā vai darba koplīgumā nav noteikts citādi.

Ja saņemat vecāku pabalstu, tad, sākot strādāt, Jums šo pabalstu izmaksās tikai 30% apmērā no piešķirtā. Saskaņā ar likuma “Par maternitātes un slimības apdrošināšanu” 10.6 pantu  vecāku pabalsta saņēmējam, kuram kalendārajā mēnesī ir ienākumi kā darba ņēmējam vai pašnodarbinātajam, pabalstu par visu šo kalendāro mēnesi izmaksā 30% apmērā no piešķirtā pabalsta apmēra.

Vienlaikus ar vecāku pabalstu maksā bērna kopšanas pabalstu – 171 eiro mēnesī –, un to neietekmē ienākumi, ja tādi ir šī pabalsta saņemšanas laikā.

Vecāku pabalstu pilnā apmērā izmaksās, kad nesaņemsiet ienākumus kā darba ņēmēja otrā uzņēmumā.

Par pabalstu saņemšanas nosacījumiem individuālā situācijā jāuzzina Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrā.

Labs saturs
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 59 jautājumus. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU