Ja tiks noteiktas tiesības uz maternitātes pabalstu, būs arī vecāku pabalsts

J
jautā:
05. jūlijā, 2019
Maija

Šobrīd strādāju algotu darbu, termiņlīgums noslēgts līdz 01.07.2020. Plānojam ģimenes pieaugumu, vēlos pietuvināti visu līguma periodu nostrādāt un pievērsties ģimenei. Vai ir kādi varianti saglabāt iespēju saņemt maternitātes pabalstu? Ja, piemēram, dekrēta atvaļinājumā dodos 20.06.2020., 10 dienas pirms līguma termiņa beigām, vai man ir tiesības saņemt maternitātes pabalstu (arī pēc darba līguma termiņa beigām)?

A
atbild:
10. jūlijā, 2019
Lidija Dārziņa
LV portāls

Ja laikā, kad ārsts izsniegs darbnespējas lapu B sakarā ar grūtniecību, vēl būsiet darba tiesiskajās attiecībās, Jums kā darba ņēmējai būs tiesības uz maternitātes pabalstu, pēc tam – uz vecāku pabalstu.

Jo tiesības uz vecāku pabalstu ir arī personai, kura nav nodarbināta pabalsta piešķiršanas dienā (nav uzskatāma par darba ņēmēju vai pašnodarbināto saskaņā ar likumu “Par valsts sociālo apdrošināšanu”), bet tāda ir bijusi, iestājoties grūtniecības vai dzemdību atvaļinājumam.

Informāciju par pabalstiem vecākiem varat atrast Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras mājaslapā.