E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 17413
Lasīšanai: 2 minūtes

Atlaišanas pabalsts, ja slēdz vienošanās līgumu

J
jautā:
03. jūlijā, 2019
Vineta

Strādāju par skolotāju, pašlaik esmu atvaļinājumā līdz 13. augustam. Atvaļinājuma nauda ir saņemta. Vēlos rakstīt atlūgumu (13. jūlijā) uz abpusējas vienošanās pamata. Vai man pienākas arī kompensācija par 13 nostrādātajiem gadiem?

A
atbild:
12. jūlijā, 2019
Zaida Kalniņa
LV portāls

Visticamāk, ar kompensāciju bijāt domājusi atlaišanas pabalstu, jo no sniegtās informācijas saprotams, ka ikgadējais atvaļinājums ir izmantots un atvaļinājuma nauda saņemta.

Atlaišanas pabalsta izmaksa nav darba devēja vai darbinieka iegriba. Situācijas, kad pabalsts jāizmaksā, nosaka uzteikuma pamatojums atbilstoši Darba likuma 112. pantam.

Ja darba koplīgumā vai darba līgumā nav noteikts lielāks atlaišanas pabalsts, uzteicot darba līgumu šā likuma 100. panta piektajā daļā un 101. panta pirmās daļas 6., 7., 8., 9., 10. vai 11. punktā noteiktajos gadījumos, darba devējam ir pienākums izmaksāt darbiniekam atlaišanas pabalstu šādā apmērā:

  • viena mēneša vidējās izpeļņas apmērā, ja darbinieks pie attiecīgā darba devēja bijis nodarbināts mazāk nekā piecus gadus;
  • divu mēnešu vidējās izpeļņas apmērā, ja darbinieks pie attiecīgā darba devēja bijis nodarbināts 5–10 gadus;
  • triju mēnešu vidējās izpeļņas apmērā, ja darbinieks pie attiecīgā darba devēja bijis nodarbināts 10–20 gadus;
  • četru mēnešu vidējās izpeļņas apmērā, ja darbinieks pie attiecīgā darba devēja bijis nodarbināts vairāk nekā 20 gadus.

Ja Jūsu nodoms ir izbeigt darba attiecības uz vienošanās līguma pamata, kas atbilst Darba likuma 114. panta nosacījumiem, tad darba devējam atlaišanas pabalsts Jums nebūs jāizmaksā.

Labs saturs
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 59 jautājumus. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU