TĒMA: Mājoklis

Kā jāmaksā par komunālajiem pakalpojumiem

J
jautā:
02. jūlijā, 2019
Anda

Mana situācija ir diezgan sarežģīta. 2016. gadā īrēju dzīvokli par 230 eiro, jo dzīvoklis bija steidzami vajadzīgs. Pašā sākumā jautāju saimniekam, vai līgums ir oficiāls. Viņš atbildēja, ka viss ir oficiāli. Pēc dažiem mēnešiem gribēju piedeklarēt sevi un bērnus šeit – lai tiktu rindā uz pašvaldības bērnudārzu, jābūt deklarētam Rīgā. Saimnieks atbildēja, ka tādā gadījumā ir jānoslēdz oficiāls līgums un man ir jāmaksā klāt pie īres naudas 30 eiro, jo viņš negrib maksāt oficiālo naudu VID. Kopā īre izmaksāja 260 eiro. Īres līgumā tika iekļauta jaunā summa, nevis 230 eiro. Vai tas ir godīgi? Īres līgums ir beidzies 1. jūlijā, un komunālie rēķini tiks apmaksāti līdz 10. jūlijam. Saimnieks apgalvo, ka pagarinās līgumu, kad tiks apmaksāti komunālie rēķini, bet man jau 6. jūlijā jāmaksā par īri. Sanāk, ka man jānorēķinās par īri bez jauna īres līguma. Kā rīkoties?

A
atbild:
03. jūlijā, 2019
Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģija
Jolanta Kramerovska, zvērināta advokāte

Par komunālajiem pakalpojumiem Jums jāmaksā saskaņā ar noslēgto īres līgumu. Parasti komunālie pakalpojumi jāapmaksā par iepriekšējo mēnesi, tādā gadījumā līdz 10. jūlijam Jums būtu jāapmaksā komunālie pakalpojumi par jūniju. Īres maksa par jaunu īres periodu (arī par jūliju) Jums būs jāmaksā, ievērojot plānotā līguma noteikumus. Ja īres līgums uz jaunu periodu netiks noslēgts, tad Jums ir jāatbrīvo īrētais dzīvoklis saskaņā ar iepriekšējā īres līguma noteikumiem par dzīvokļa nodošanas kārtību.