Pašvaldības mežs un tā izpirkšana

J
jautā:
01. jūlijā, 2019
ilona

Mana mamma vairāk nekā sešus gadus nomāja pašvaldības mežu. Viņai atļāva mežu izpirkt, bet mamma nepaspēja un nomira. Tagad esmu uzrakstījusi iesniegumu un paņēmusi nomā to pašu mežu, kuru mamma nomāja, bet vēlos to jau tagad izpirkt. Vai es to drīkstu? Vai arī man ir jāgaida šie pieci gadi?

A
atbild:
05. jūlijā, 2019

No Publiskas personas mantas atsavināšanas likumā 3. panta otrās daļas izriet, ka pašvaldības īpašuma atsavināšanas pamatveids ir mantas pārdošana izsolē. Šī likuma 4. panta ceturtās daļas 8. punkts paredz izņēmumu attiecībā uz personām, kurām Valsts un pašvaldību īpašuma privatizācijas un privatizācijas sertifikātu izmantošanas pabeigšanas likumā noteiktajā kārtībā ir izbeigtas zemes lietošanas tiesības un ar kuru pašvaldība ir noslēgusi zemes nomas līgumu, ja šī persona vēlas nopirkt zemi, kas bijusi tās lietošanā un par ko ir noslēgts zemes nomas līgums. Par šādu personu šķietami ir uzskatāma Jūsu māte. Tā kā jautājums ir piekritīgs attiecīgajai pašvaldībai, pašvaldībā Jums ir iespēja noskaidrot, kādā veidā zeme būtu izpērkama, kā arī noskaidrot, vai “zemes izpirkšanas tiesība” ir mantojama.