TĒMA: Mājoklis

Vai, pērkot dzīvokli ar izpirkuma tiesībām, vēl jāmaksā nomas maksa

J
jautā:
01. jūlijā, 2019
Eleonora

Ar vīru esam paņēmuši dzīvokli ar izpirkuma tiesībām. Katru mēnesi pārskaitām naudu, taču cilvēks, kuram maksājam šo naudu, vēl pieprasa, lai maksājam tādu kā nomas maksu. Bet šo maksu  viņam var maksāt tikai "uz rokas", teicis, ka nekādā gadījumā nevarot pārskaitīt. Vai šis cilvēks drīkst šādi rīkoties? Vai tādā veidā viņš mūs neapkrāpj?

A
atbild:
03. jūlijā, 2019
Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģija
Artūrs Lielgalvis, zvērināts advokāts

Uz šādu jautājumu precīzi un skaidri nebūs iespējams atbildēt, jo ir noslēgts līgums un tas regulē visas saistības. Pieņemot, ka izpirkuma līgums noslēgts, tajā sadalīta pirkuma maksa un īpašums jau ir nodots lietošanā, nekādi papildu maksājumi, kas nav paredzēti līgumā, nav jāmaksā. Visi maksājumi ir veicami saskaņā ar līgumā noteikto kārtību un noteiktajā apmērā. Maksājumi ir jāveic tikai ar bankas pārskaitījumu, lai būtu iespējams pierādīt maksājuma veikšanu.