Vai var atgūt transportlīdzekļa vadītāja tiesības pirms soda termiņa beigām

J
jautā:
22. jūnijā, 2019
Inga

Labdien! Vai ir iespējams atgūt autovadītāja tiesības ātrāk par noteikto termiņu, ja auto vadīts alkohola reibumā? Paldies!

A
atbild:
27. jūnijā, 2019
Edīte Brikmane
LV portāls

Par transportlīdzekļa vadīšanu alkohola reibumā normatīvajos aktos ir precīzi noteikti transportlīdzekļu vadīšanas tiesību atņemšanas termiņi, neparedzot transportlīdzekļu vadīšanas tiesību atgūšanu pirms šī termiņa beigām. Nekādi apstākļi nemazina personas atbildību par izdarīto pārkāpumu. Līdz ar to, ja liegums vadīt transportlīdzekli noteikts uz 4 gadiem, atjaunot vadītāja apliecību ātrāk par noteikto nav iespējams.

Pēc tam, kad būs izciests sods, lai atjaunotu transportlīdzekļu vadīšanas tiesības, personai būs vēlreiz jānokārto atbilstošās kategorijas teorijas un vadīšanas eksāmens CSDD. To paredz Ministru kabineta noteikumu Nr. 103 “Transportlīdzekļu vadītāja tiesību iegūšanas un atjaunošanas kārtība un vadītāja apliecības izsniegšanas, apmaiņas, atjaunošanas un iznīcināšanas kārtība39. punkts.