Kā tiek izbeigta saistību dzēšanas procedūra

J
jautā:
21. jūnijā, 2019
Antons

Labdien! Kā izprast teikumu “kreditoru prasījumi tiek atjaunoti un aprēķināti pilnā apmērā”? Situācija ir šāda: parādnieks un kreditors vienlaikus ir iesnieguši tiesā pieteikumus par dzēšanas procedūras izbeigšanu. Parādnieks iesniedz pieteikumu tādēļ, ka ir izpildījis plāna noteikumus, bet kreditors – tādēļ, ka iestājas plāna neievērošana. Tiesa nolēma, ka kreditora prasība atjaunota pilnā apmērā (neatbrīvo no atlikušajām saistībām). Parādnieka prasība atjaunota daļējā apmērā (neatbrīvo no atlikušajām saistībām).

A
atbild:
29. jūlijā, 2019

Acīmredzot konkrētajā gadījumā tiek piemērotas Maksātnespējas likuma 165. panta normas. Maksātnespējas likuma 165. panta sestā daļa nosaka: ja saistību dzēšanas procedūra tiek izbeigta, neatbrīvojot parādnieku no saistībām, kreditoru prasījumi tiek atjaunoti un aprēķināti pilnā apmērā, bet apturētā tiesvedība un spriedumu izpildu lietvedība tiek atjaunota.

Tas nozīmē, ka veiktie maksājumi tiek ņemti vērā, bet atlikušie prasījumi tiek atjaunoti un aprēķināti pilnā apmērā.